Aaron Navarro Net Worth, Age, Height, Weight, Transfer Market, Position, Foot & FIFA 2024
Ava Robinson
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Aaron Navarro |
|---|---|
| Date of Birth | May 29, 1987 |
| Profession | Footballer |
| Net Worth | $250K-$500K |
Aaron Navarro is a Costa Rican, Guatemalan professional football player. He plays on the Right foot as Midfield - Right Midfield. Aaron Navarro was born on 29-May-1987 in San Isidro de El General. You might be interested to know more about Aaron Navarro. So, in this article, we discussed all information about Aaron Navarro's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Aaron Navarro.
Table of Contents (Quick Links)
Aaron Navarro Biography
Do you wanna know Aaron Navarro's full Biodata? Aaron Navarro is a Footballer. He was born in San Isidro de El General on May 29, 1987. He is 36 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Aaron Navarro |
|---|---|
| Nickname | - |
| Fullname | Greivin Aarón Navarro Céspedes |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 29-May-1987 |
| Age in 2024 | 36 |
| Birth Place | San Isidro de El General |
| Country | Costa Rica |
| Nationality | Costa Rican, Guatemalan |
| Height | 1.74 m |
| Weight | - KG |
| Profession | Footballer |
Aaron Navarro Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Aaron Navarro? What is the income source of Aaron Navarro? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Aaron Navarro?As of 2024, the current net worth of Aaron Navarro is $250K-$500K.
Aaron Navarro Age, and Birthday Info 2024
Aaron Navarro's Birthday Countdown
Aaron Navarro's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Aaron Navarro? In this section, we will talk about Aaron Navarro's age, and birthday-related info. Aaron Navarro's actual age is 36, and birthday is on 29-May-1987. When is Aaron Navarro's next birthday? The next birthday of Aaron Navarro is on 29 May, 2024.
| Birthday | 29-May-1987 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 29 May, 2024 |
| Age in 2024 | 36 years |
| Place of Birth | San Isidro de El General |
| Country of Birth | Costa Rica |
Aaron Navarro's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Aaron Navarro? The physical condition of Aaron Navarro is good. How tall is Aaron Navarro? Want to know Aaron Navarro's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.74 m., and weight is -.
- Aaron Navarro's Height: 1.74 m.
- Aaron Navarro's Weight: -
In the below table, you will find the height of Aaron Navarro in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.74 m. | |
| Weight | In Pound: - |
| In KG: - | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Aaron Navarro Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Aaron Navarro is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Aaron Navarro? In this section, we will talk about Aaron Navarro's personal life, life story. As you are curious to know about Aaron Navarro. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Aaron Navarro Transfer Market Value
Now we are going to talk about Aaron Navarro's transfermarket history: current transfer value and highest transfer value.
| Current Market Value | €100Th. |
|---|---|
| Highest Market Value | €275Th. |
Aaron Navarro Facts, Profile, Career, and Stats
In the below list, we added some interesting facts and history about Aaron Navarro:
- He plays on the Right foot.
- He plays on the Right foot as Midfield - Right Midfield.
- He was born on Friday.
- The highest market value of Aaron Navarro was €275Th.
| Player of | Costa Rica Football Team |
|---|---|
| Prefered Foot | Right |
| Prefered Position | Midfield - Right Midfield |
Aaron Navarro Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Aaron Navarro? In this table, we added the education information of Aaron Navarro. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Aaron Navarro. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Aaron Navarro
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Aaron Navarro.
- What is the Net Worth of Aaron Navarro?
The Net Worth of Aaron Navarro is $250K-$500K.
- What is the Height of Aaron Navarro?
The height of Aaron Navarro is 1.74.
- Where is the birthplace of Aaron Navarro?
The birthplace of Aaron Navarro is San Isidro de El General.
- What is the Date of Birth of Aaron Navarro?
The birthday of Aaron Navarro is on 29-May-1987.
- Is Aaron Navarro Married?
The marital status of Aaron Navarro is: Yet to be updated
- In which country does Aaron Navarro play football?
Aaron Navarro plays football in Costa Rica.
- Is Aaron Navarro left or right footed.
Aaron Navarro is Right footed.
Conclusion
So that's all we have about Aaron Navarro's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Aaron Navarro. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Aaron Navarro's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Aaron Navarro. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.