Anthony Morris Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Michael Gray
Updated on March 29, 2026
Mini Biography
| Name | Anthony Morris |
|---|---|
| Date of Birth | March 25, 1992 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Anthony Morris is an American Football Player. He was born in Memphis on March 25, 1992. Want to more about him? In this article, we covered Anthony Morris's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Anthony Morris.
Table of Contents (Quick Links)
Anthony Morris Biography
Do you wanna know Anthony Morris's full Biodata? Anthony Morris is an American Football Player. He was born in Memphis on March 25, 1992. He is 31 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Anthony Morris |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 25-Mar-1992 |
| Age in 2024 | 31 |
| Birth Place | Memphis |
| Country | - |
| Nationality | |
| Height | 1.71 m |
| Weight | 131 KG |
| Profession | American Football Player |
Anthony Morris Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Anthony Morris? What is the income source of Anthony Morris? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Anthony Morris?As of 2024, the current net worth of Anthony Morris is $1.5 Million.
Anthony Morris Age, and Birthday Info 2024
Anthony Morris's Birthday Countdown
Anthony Morris's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Anthony Morris? In this section, we will talk about Anthony Morris's age, and birthday-related info. Anthony Morris's actual age is 31, and birthday is on 25-Mar-1992. When is Anthony Morris's next birthday? The next birthday of Anthony Morris is on 25 March, 2024.
| Birthday | 25-Mar-1992 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 25 March, 2024 |
| Age in 2024 | 31 years |
| Place of Birth | Memphis |
| Country of Birth | - |
Anthony Morris's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Anthony Morris? The physical condition of Anthony Morris is good. How tall is Anthony Morris? Want to know Anthony Morris's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.71 m., and weight is 131.
- Anthony Morris's Height: 1.71 m.
- Anthony Morris's Weight: 131 Kilograms
In the below table, you will find the height of Anthony Morris in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.71 m. | |
| Weight | In Pound: 288.86 lbs |
| In KG: 131 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Anthony Morris Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Anthony Morris is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Anthony Morris? In this section, we will talk about Anthony Morris's personal life, life story. As you are curious to know about Anthony Morris. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Anthony Morris Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Anthony Morris? In this table, we added the education information of Anthony Morris. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Anthony Morris. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Anthony Morris
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Anthony Morris.
- What is the Net Worth of Anthony Morris?
The Net Worth of Anthony Morris is $1.5 Million.
- What is the Height of Anthony Morris?
The height of Anthony Morris is 1.71.
- Where is the birthplace of Anthony Morris?
The birthplace of Anthony Morris is Memphis.
- What is the Date of Birth of Anthony Morris?
The birthday of Anthony Morris is on 25-Mar-1992.
- Is Anthony Morris Married?
The marital status of Anthony Morris is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Anthony Morris's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Anthony Morris. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Anthony Morris's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Anthony Morris. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.