David Laury Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Ava Arnold
Updated on March 29, 2026
Mini Biography
| Name | David Laury |
|---|---|
| Date of Birth | April 09, 1990 |
| Profession | Basketball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
David Laury is a Basketball Player. He was born in East Orange on April 09, 1990. Want to more about him? In this article, we covered David Laury's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about David Laury.
Table of Contents (Quick Links)
David Laury Biography
Do you wanna know David Laury's full Biodata? David Laury is a Basketball Player. He was born in East Orange on April 09, 1990. He is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | David Laury |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-Apr-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | East Orange |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 111 KG |
| Profession | Basketball Player |
David Laury Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of David Laury? What is the income source of David Laury? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of David Laury?As of 2024, the current net worth of David Laury is $1.5 Million.
David Laury Age, and Birthday Info 2024
David Laury's Birthday Countdown
David Laury's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is David Laury? In this section, we will talk about David Laury's age, and birthday-related info. David Laury's actual age is 33, and birthday is on 9-Apr-1990. When is David Laury's next birthday? The next birthday of David Laury is on 09 April, 2024.
| Birthday | 9-Apr-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 09 April, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | East Orange |
| Country of Birth | United States |
David Laury's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of David Laury? The physical condition of David Laury is good. How tall is David Laury? Want to know David Laury's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 111.
- David Laury's Height: 1.85 m.
- David Laury's Weight: 111 Kilograms
In the below table, you will find the height of David Laury in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 244.75 lbs |
| In KG: 111 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
David Laury Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether David Laury is married or unmarried? Who is the Girlfriend of David Laury? In this section, we will talk about David Laury's personal life, life story. As you are curious to know about David Laury. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
David Laury Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of David Laury? In this table, we added the education information of David Laury. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of David Laury. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about David Laury
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about David Laury.
- What is the Net Worth of David Laury?
The Net Worth of David Laury is $1.5 Million.
- What is the Height of David Laury?
The height of David Laury is 1.85.
- Where is the birthplace of David Laury?
The birthplace of David Laury is East Orange.
- What is the Date of Birth of David Laury?
The birthday of David Laury is on 9-Apr-1990.
- Is David Laury Married?
The marital status of David Laury is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about David Laury's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about David Laury. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about David Laury's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of David Laury. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.