Gary Mullen Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Andrew Mccoy
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Gary Mullen |
|---|---|
| Date of Birth | February 01, 1963 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Gary Mullen is an American Football Player. He was born in McKeesport on February 01, 1963. Want to more about him? In this article, we covered Gary Mullen's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Gary Mullen.
Table of Contents (Quick Links)
Gary Mullen Biography
Do you wanna know Gary Mullen's full Biodata? Gary Mullen is an American Football Player. He was born in McKeesport on February 01, 1963. He is 60 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Gary Mullen |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 1-Feb-1963 |
| Age in 2024 | 60 |
| Birth Place | McKeesport |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 78 KG |
| Profession | American Football Player |
Gary Mullen Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Gary Mullen? What is the income source of Gary Mullen? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Gary Mullen?As of 2024, the current net worth of Gary Mullen is $1.5 Million.
Gary Mullen Age, and Birthday Info 2024
Gary Mullen's Birthday Countdown
Gary Mullen's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Gary Mullen? In this section, we will talk about Gary Mullen's age, and birthday-related info. Gary Mullen's actual age is 60, and birthday is on 1-Feb-1963. When is Gary Mullen's next birthday? The next birthday of Gary Mullen is on 01 February, 2024.
| Birthday | 1-Feb-1963 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 01 February, 2024 |
| Age in 2024 | 60 years |
| Place of Birth | McKeesport |
| Country of Birth | United States |
Gary Mullen's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Gary Mullen? The physical condition of Gary Mullen is good. How tall is Gary Mullen? Want to know Gary Mullen's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 78.
- Gary Mullen's Height: 1.8 m.
- Gary Mullen's Weight: 78 Kilograms
In the below table, you will find the height of Gary Mullen in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 171.99 lbs |
| In KG: 78 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Gary Mullen Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Gary Mullen is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Gary Mullen? In this section, we will talk about Gary Mullen's personal life, life story. As you are curious to know about Gary Mullen. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Gary Mullen Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Gary Mullen? In this table, we added the education information of Gary Mullen. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Gary Mullen. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Gary Mullen
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Gary Mullen.
- What is the Net Worth of Gary Mullen?
The Net Worth of Gary Mullen is $1.5 Million.
- What is the Height of Gary Mullen?
The height of Gary Mullen is 1.8.
- Where is the birthplace of Gary Mullen?
The birthplace of Gary Mullen is McKeesport.
- What is the Date of Birth of Gary Mullen?
The birthday of Gary Mullen is on 1-Feb-1963.
- Is Gary Mullen Married?
The marital status of Gary Mullen is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Gary Mullen's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Gary Mullen. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Gary Mullen's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Gary Mullen. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.