Jackie Walker Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Michael Gray
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Jackie Walker |
|---|---|
| Date of Birth | November 03, 1962 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jackie Walker is a Football Player who was born on November 03, 1962 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Jackie Walker's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Jackie Walker.
Table of Contents (Quick Links)
Jackie Walker Biography
Do you wanna know Jackie Walker's full Biodata? Jackie Walker is a Football Player. He was born in Monroe on November 03, 1962. He is 61 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jackie Walker |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Nov-1962 |
| Age in 2024 | 61 |
| Birth Place | Monroe |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.96 m |
| Weight | 113 KG |
| Profession | Football Player |
Jackie Walker Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jackie Walker? What is the income source of Jackie Walker? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jackie Walker?As of 2024, the current net worth of Jackie Walker is $1.5 Million.
Jackie Walker Age, and Birthday Info 2024
Jackie Walker's Birthday Countdown
Jackie Walker's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jackie Walker? In this section, we will talk about Jackie Walker's age, and birthday-related info. Jackie Walker's actual age is 61, and birthday is on 3-Nov-1962. When is Jackie Walker's next birthday? The next birthday of Jackie Walker is on 03 November, 2024.
| Birthday | 3-Nov-1962 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Scorpio |
| Next Birthday | 03 November, 2024 |
| Age in 2024 | 61 years |
| Place of Birth | Monroe |
| Country of Birth | United States |
Jackie Walker's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jackie Walker? The physical condition of Jackie Walker is good. How tall is Jackie Walker? Want to know Jackie Walker's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.96 m., and weight is 113.
- Jackie Walker's Height: 1.96 m.
- Jackie Walker's Weight: 113 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jackie Walker in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'5" |
|---|---|
| In Meters: 1.96 m. | |
| Weight | In Pound: 249.17 lbs |
| In KG: 113 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jackie Walker Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jackie Walker is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jackie Walker? In this section, we will talk about Jackie Walker's personal life, life story. As you are curious to know about Jackie Walker. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jackie Walker Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jackie Walker? In this table, we added the education information of Jackie Walker. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jackie Walker. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jackie Walker
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jackie Walker.
- What is the Net Worth of Jackie Walker?
The Net Worth of Jackie Walker is $1.5 Million.
- What is the Height of Jackie Walker?
The height of Jackie Walker is 1.96.
- Where is the birthplace of Jackie Walker?
The birthplace of Jackie Walker is Monroe.
- What is the Date of Birth of Jackie Walker?
The birthday of Jackie Walker is on 3-Nov-1962.
- Is Jackie Walker Married?
The marital status of Jackie Walker is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jackie Walker's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jackie Walker. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jackie Walker's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jackie Walker. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.