Johnson Wagner Net Worth, Age, Height, Husband, Family, Wiki 2024
Ava Robinson
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Johnson Wagner |
|---|---|
| Date of Birth | March 23, 1980 |
| Profession | Golfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Johnson Wagner is a Golfer. She was born in Amarillo on March 23, 1980. You might be interested to know more about Johnson Wagner. So, in this article, we discussed all information about Johnson Wagner's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Johnson Wagner.
Table of Contents (Quick Links)
Johnson Wagner Biography
Do you wanna know Johnson Wagner's full Biodata? Johnson Wagner is a Golfer. She was born in Amarillo on March 23, 1980. She is 43 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Johnson Wagner |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 23-Mar-1980 |
| Age in 2024 | 43 |
| Birth Place | Amarillo |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 104 KG |
| Profession | Golfer |
Johnson Wagner Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Johnson Wagner? What is the income source of Johnson Wagner? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Johnson Wagner?As of 2024, the current net worth of Johnson Wagner is $1.5 Million.
Johnson Wagner Age, and Birthday Info 2024
Johnson Wagner's Birthday Countdown
Johnson Wagner's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Johnson Wagner? In this section, we will talk about Johnson Wagner's age, and birthday-related info. Johnson Wagner's actual age is 43, and birthday is on 23-Mar-1980. When is Johnson Wagner's next birthday? The next birthday of Johnson Wagner is on 23 March, 2024.
| Birthday | 23-Mar-1980 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 23 March, 2024 |
| Age in 2024 | 43 years |
| Place of Birth | Amarillo |
| Country of Birth | United States |
Johnson Wagner's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Johnson Wagner? The physical condition of Johnson Wagner is good. How tall is Johnson Wagner? Want to know Johnson Wagner's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 104.
- Johnson Wagner's Height: 1.91 m.
- Johnson Wagner's Weight: 104 Kilograms
In the below table, you will find the height of Johnson Wagner in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 229.32 lbs |
| In KG: 104 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Johnson Wagner Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Johnson Wagner is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Johnson Wagner? In this section, we will talk about Johnson Wagner's personal life, life story. As you are curious to know about Johnson Wagner. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Katie Wagner |
| Marriage Date | |
| Children |
Johnson Wagner Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Johnson Wagner? In this table, we added the education information of Johnson Wagner. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Johnson Wagner. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Johnson Wagner
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Johnson Wagner.
- What is the Net Worth of Johnson Wagner?
The Net Worth of Johnson Wagner is $1.5 Million.
- What is the Height of Johnson Wagner?
The height of Johnson Wagner is 1.91.
- Where is the birthplace of Johnson Wagner?
The birthplace of Johnson Wagner is Amarillo.
- What is the Date of Birth of Johnson Wagner?
The birthday of Johnson Wagner is on 23-Mar-1980.
- Is Johnson Wagner Married?
The marital status of Johnson Wagner is: Married
Conclusion
So that's all we have about Johnson Wagner's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Johnson Wagner. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Johnson Wagner's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Johnson Wagner. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.