Nasir Adderley Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Andrew Mccoy
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Nasir Adderley |
|---|---|
| Date of Birth | May 31, 1997 |
| Profession | Football Safety |
| Net Worth | $1.5 Million |
Nasir Adderley is a famous Football Safety. He was born in Philadelphia, United States on May 31, 1997. You might be interested to know more about Nasir Adderley. So, in this article, we discussed all information about Nasir Adderley's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Nasir Adderley.
Table of Contents (Quick Links)
Nasir Adderley Biography
Do you wanna know Nasir Adderley's full Biodata? Nasir Adderley is a Football Safety. He was born in Philadelphia on May 31, 1997. He is 26 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Nasir Adderley |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 31-May-1997 |
| Age in 2024 | 26 |
| Birth Place | Philadelphia |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 88 KG |
| Profession | Football Safety |
Nasir Adderley Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Nasir Adderley? What is the income source of Nasir Adderley? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Nasir Adderley?As of 2024, the current net worth of Nasir Adderley is $1.5 Million.
Nasir Adderley Age, and Birthday Info 2024
Nasir Adderley's Birthday Countdown
Nasir Adderley's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Nasir Adderley? In this section, we will talk about Nasir Adderley's age, and birthday-related info. Nasir Adderley's actual age is 26, and birthday is on 31-May-1997. When is Nasir Adderley's next birthday? The next birthday of Nasir Adderley is on 31 May, 2024.
| Birthday | 31-May-1997 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 31 May, 2024 |
| Age in 2024 | 26 years |
| Place of Birth | Philadelphia |
| Country of Birth | United States |
Nasir Adderley's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Nasir Adderley? The physical condition of Nasir Adderley is good. How tall is Nasir Adderley? Want to know Nasir Adderley's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 88.
- Nasir Adderley's Height: 1.83 m.
- Nasir Adderley's Weight: 88 Kilograms
In the below table, you will find the height of Nasir Adderley in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 194.04 lbs |
| In KG: 88 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Nasir Adderley Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Nasir Adderley is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Nasir Adderley? In this section, we will talk about Nasir Adderley's personal life, life story. As you are curious to know about Nasir Adderley. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Nasir Adderley Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Nasir Adderley? In this table, we added the education information of Nasir Adderley. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Nasir Adderley. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Nasir Adderley
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Nasir Adderley.
- What is the Net Worth of Nasir Adderley?
The Net Worth of Nasir Adderley is $1.5 Million.
- What is the Height of Nasir Adderley?
The height of Nasir Adderley is 1.83.
- Where is the birthplace of Nasir Adderley?
The birthplace of Nasir Adderley is Philadelphia.
- What is the Date of Birth of Nasir Adderley?
The birthday of Nasir Adderley is on 31-May-1997.
- Is Nasir Adderley Married?
The marital status of Nasir Adderley is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Nasir Adderley's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Nasir Adderley. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Nasir Adderley's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Nasir Adderley. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.