Titus O'Neil Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Ava Robinson
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Titus O'Neil |
|---|---|
| Date of Birth | April 29, 1977 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $2.8 M |
With a giant heart to match his titanic frame, Titus ONeil is among the most compassionate and hard-working Superstars in all of WWE. A former WWE Tag Team Champion and the first-ever 24/7 Champion, ONeil has flattened many a WWE Superstar since emerging in NXT in 2010, and he brings that same determination to his many charity commitments outside the ring. His passion for community and uplifting others inspired him to write his first book, Theres No Such Thing as a Bad Kid: How I Went from Stereotype to Prototype in 2019. In addition to being a force in and of himself, this former football player for the University of Florida and the Jacksonville Jaguars knows a thing or two about teamwork. In addition to scoring championship gold alongside Darren Young as The Prime Time Players, Titus was the mastermind behind Titus Worldwide, memorably joining forces with Akira Tozawa, Apollo Crews & Dana Brooke. You might be interested to know more about Titus O'Neil. So, in this article, we discussed all information about Titus O'Neil's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Titus O'Neil Biography
Do you wanna know Titus O'Neil's full Biodata? Titus O'Neil also known as Thaddeus Michael Bullard, Rufus Patterson, Titus O'Neil is a Wrestler. She was born in Live Oak, Fla. on April 29, 1977. She is 46 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Titus O'Neil |
|---|---|
| Nickname | Thaddeus Michael Bullard, Rufus Patterson, Titus O'Neil |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 29-Apr-1977 |
| Age in 2024 | 46 |
| Birth Place | Live Oak, Fla. |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.98 m |
| Weight | 122 KG |
| Profession | Wrestler |
Titus O'Neil Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Titus O'Neil? What is the income source of Titus O'Neil? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Titus O'Neil?As of 2024, the current net worth of Titus O'Neil is $2.8 M.
Titus O'Neil Age, and Birthday Info 2024
Titus O'Neil's Birthday Countdown
Titus O'Neil's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Titus O'Neil? In this section, we will talk about Titus O'Neil's age, and birthday-related info. Titus O'Neil's actual age is 46, and birthday is on 29-Apr-1977. When is Titus O'Neil's next birthday? The next birthday of Titus O'Neil is on 29 April, 2024.
| Birthday | 29-Apr-1977 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 29 April, 2024 |
| Age in 2024 | 46 years |
| Place of Birth | Live Oak, Fla. |
| Country of Birth | United States |
Titus O'Neil's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Titus O'Neil? The physical condition of Titus O'Neil is good. How tall is Titus O'Neil? Want to know Titus O'Neil's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.98 m., and weight is 122.
- Titus O'Neil's Height: 1.98 m.
- Titus O'Neil's Weight: 122 Kilograms
In the below table, you will find the height of Titus O'Neil in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'6" |
|---|---|
| In Meters: 1.98 m. | |
| Weight | In Pound: 269.01 lbs |
| In KG: 122 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Titus O'Neil Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Titus O'Neil is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Titus O'Neil? In this section, we will talk about Titus O'Neil's personal life, life story. As you are curious to know about Titus O'Neil. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Titus O'Neil Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Titus O'Neil? In this table, we added the education information of Titus O'Neil. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Titus O'Neil. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Titus O'Neil
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Titus O'Neil.
- What is the Net Worth of Titus O'Neil?
The Net Worth of Titus O'Neil is $2.8 M.
- What is the Height of Titus O'Neil?
The height of Titus O'Neil is 1.98.
- Where is the birthplace of Titus O'Neil?
The birthplace of Titus O'Neil is Live Oak, Fla..
- What is the Date of Birth of Titus O'Neil?
The birthday of Titus O'Neil is on 29-Apr-1977.
- Is Titus O'Neil Married?
The marital status of Titus O'Neil is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Titus O'Neil's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Titus O'Neil. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Titus O'Neil's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Titus O'Neil. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.