Uche Nwaneri Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Daniel Johnston
Updated on March 30, 2026
Mini Biography
| Name | Uche Nwaneri |
|---|---|
| Date of Birth | March 20, 1984 |
| Profession | Football Guard |
| Net Worth | $1.5 Million |
Uche Nwaneri is a well-known Football Guard. He was born in Dallas, United States on March 20, 1984. You might be interested to know more about Uche Nwaneri. So, in this article, we discussed all information about Uche Nwaneri's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Uche Nwaneri.
Table of Contents (Quick Links)
Uche Nwaneri Biography
Do you wanna know Uche Nwaneri's full Biodata? Uche Nwaneri is a Football Guard. He was born in Dallas on March 20, 1984. He is 39 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Uche Nwaneri |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 20-Mar-1984 |
| Age in 2024 | 39 |
| Birth Place | Dallas |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 140 KG |
| Profession | Football Guard |
Uche Nwaneri Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Uche Nwaneri? What is the income source of Uche Nwaneri? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Uche Nwaneri?As of 2024, the current net worth of Uche Nwaneri is $1.5 Million.
Uche Nwaneri Age, and Birthday Info 2024
Uche Nwaneri's Birthday Countdown
Uche Nwaneri's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Uche Nwaneri? In this section, we will talk about Uche Nwaneri's age, and birthday-related info. Uche Nwaneri's actual age is 39, and birthday is on 20-Mar-1984. When is Uche Nwaneri's next birthday? The next birthday of Uche Nwaneri is on 20 March, 2024.
| Birthday | 20-Mar-1984 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Pisces |
| Next Birthday | 20 March, 2024 |
| Age in 2024 | 39 years |
| Place of Birth | Dallas |
| Country of Birth | United States |
Uche Nwaneri's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Uche Nwaneri? The physical condition of Uche Nwaneri is good. How tall is Uche Nwaneri? Want to know Uche Nwaneri's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 140.
- Uche Nwaneri's Height: 1.91 m.
- Uche Nwaneri's Weight: 140 Kilograms
In the below table, you will find the height of Uche Nwaneri in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 308.7 lbs |
| In KG: 140 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Uche Nwaneri Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Uche Nwaneri is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Uche Nwaneri? In this section, we will talk about Uche Nwaneri's personal life, life story. As you are curious to know about Uche Nwaneri. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Uche Nwaneri Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Uche Nwaneri? In this table, we added the education information of Uche Nwaneri. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Uche Nwaneri. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Uche Nwaneri
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Uche Nwaneri.
- What is the Net Worth of Uche Nwaneri?
The Net Worth of Uche Nwaneri is $1.5 Million.
- What is the Height of Uche Nwaneri?
The height of Uche Nwaneri is 1.91.
- Where is the birthplace of Uche Nwaneri?
The birthplace of Uche Nwaneri is Dallas.
- What is the Date of Birth of Uche Nwaneri?
The birthday of Uche Nwaneri is on 20-Mar-1984.
- Is Uche Nwaneri Married?
The marital status of Uche Nwaneri is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Uche Nwaneri's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Uche Nwaneri. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Uche Nwaneri's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Uche Nwaneri. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.